Амерички фудбалски тим САД иде у финале Светског купа 2011. године

19. јула 2011

УСА Вомен фудбал тим је играо са Јапаном у финалу Светског купа у недељу 17. јула 2011. Иако су играли добро, изгубили су казненим ударцима у продужетку. Коначни резултат био је 2-2, а Јапан је побиједио једанаестерце са 3-1.

Игра

Током већег дела првог полувремена САД су притискале Јапан и имале су бројне блиске прилике да постигну више голова. Међутим, њихови хици су били широки или чак погодили пречку и нису успели да искористе предност. Утакмица је остала без голова до касно у другом делу. У 69. минуту најмлађи играч екипе, Алекс Морган, постигао је гол у бекству. Ово је САД довело до вођства од 1: 0. Међутим, Јапан се одбио и постигао погодак са само 9 минута игре, постигавши резултат 1-1.

Током времена

Прековремени рад био је врло сличан пропису. САД су први постигли погодак главом стрелца голмана Абби Вамбацха. Поново су одговорили Јапанци постигавши изједначујући гол. Коначни резултат након продужетка био је 2-2. Утакмица је потом отишла на казнене ударце када су САД изгубиле 3-1.

О казненим ударцима

Када је утакмица изједначена у фудбалској утакмици Светског купа након продужетака, то се одлучује казненим ударцима. Тада се лопта поставља близу гола. Само је голман ту да се брани, док један играч добије један ударац за ударац. Победи тим који у пет покушаја постигне највише казнених удараца.

Резиме светског купа

Ово је био потресан губитак за амерички женски тим. Напорно су радили и победили неке изванредне тимове попут Бразила и Француске да би се пласирали у финале. Такође, САД раније нису изгубиле од Јапана у такмичењу за Светски куп и победиле су их већ два пута ове године. Међутим, као што многи њихови конкуренти могу да потврде, као што је бранилац шампиона Немачке, ово није био исти јапански тим. Били су паметни, вешти и ментално чврсти. Јапанке се никада нису предале и прошле су победом.